Autor Wątek: Zbiornik 54 litry - zalany wczoraj. Jakie rybki na obsadę?  (Przeczytany 324 razy)

SylwesterB

• Administrator
  • Full Member
Zbiornik 54 litry - zalany wczoraj. Jakie rybki na obsadę?
« dnia: Czerwca 03, 2020, 04:02:41 pm »

Cześć.
Ustawiłem na blacie obok swojej trzydziestki kolejne akwarium. Tym razem 54 litry pojemności. Osprzęt jest od Aquaela, a więc filtr Pat Mini, grzałka serii Platinium 75 W i oświetlenie Leddy Tube Dzien i Noc 7 W.
Zacząłem od wsypania około 2 cm ziemi ogrodowej na dno. Odsunąłem ziemię od krawędzi zbiornika aby obsypać wokół żwirkiem.
Żwirku miałem w ilości 14 kg, ale wykorzystałem 12 kg do tego akwarium. Na dno dnałem ten o granulacji 2-4 mm, po czym na wierzchu 0.8 mm do 2 mm - taki piasek.
Usypałem z przodu akwarium warstwę grubości 4cm. A z tyłu zbiornika około 6 cm. Myślę, że to wystarczająca ilość.
Woda się trochę zmąciła, bo po dolaniu zacząłem jeszcze dosypywać żwirku. Po paru godzinach się już prawie wyklarowała, co widać na ostatnich zdjęciach.

Posadziłem roślinki z kilku gatunków. Opiszę jakie później jak przetrwają pierwsze kilka tygodni.
Zastanawiam się jaką dać obsadę ryb.
Może Bojownik? Może Platki (Zmienniaki)? A może coś jeszcze innego?
Na razie mam czas na dojrzewanie wody, ale niedługo trzeba będzie się zdecydować.

SylwesterB

• Administrator
  • Full Member
Odp: Zbiornik 54 litry - zalany wczoraj. Jakie rybki na obsadę?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 10, 2020, 08:26:50 pm »

Minęło kilka dni, postanowiłem wpuścić pierwsze rybki. Stanęło na Platkach (Zmienniakach).
Kupiłem tylko 3 sztuki, 2 samice i samca, wszystkie w kolorze czerwonym. Nie jest to pełna obsada tego zbiornika, bo planuję jeszcze dodać inny gatunek. Jaki? Myślałem o Otoskach, albo jakichś małych Kiryskach.
Podajcie swoje propozycje.

Listy roślin nie mogę podać pełnej, bo nie zidentyfikowałem wszystkich gatunków.
Pływa tu Pistia i Wąkrotka. Posadzona jest Hygrophila Polysperma, Limnophila sessiliflora.
Jest Anubias i Mikrozorium.

SylwesterB

• Administrator
  • Full Member
Odp: Zbiornik 54 litry - zalany wczoraj. Jakie rybki na obsadę?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 21, 2020, 02:41:43 pm »

Pływa sobie trójka Platek.
Dołożenie Otosków albo jakichś innych małych rybek do obsady nie powinno zaszkodzić.