Autor Wątek: Krewetki Neocaridina.  (Przeczytany 382 razy)

SylwesterB

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 149
    • Zobacz profil
Krewetki Neocaridina.
« dnia: Czerwca 25, 2020, 02:36:24 pm »
Krewetki z rodziny Neocaridina są jednymi z mniej wymagających krewetek które możemy z powodzeniem hodować w naszych akwariach. Z tego powodu polecane są dla początkujących akwarystów. Potrafią wiele wybaczyć a i wiele nauczyć.

Krewetki z gatunku Neocaridina heteropoda to jedne z najstarszych krewetek karłowatych jakie hodujemy w akwariach. Krewetki te odznaczają się znaczną łatwością pielęgnacji sprawiającą, że bez problemów mogą hodować je i z powodzeniem rozmnażać nawet zupełnie początkujący akwaryści. Krewetki te bywają lekceważone przez bardziej zaawansowanych akwarystów jednak te popularne krewetki mogą być też wyzwaniem dla niektórych akwarystów.
Gatunek Neocaridina heteropoda to dziko żyjąca krewetka pochodząca z Chin i północnego Wietnamu. W naturze krewetki te występują w ubarwieniu brązowym lub zielonym ale w wyniku zamkniętej hodowli i selekcji wyhodowano kilkanaście odmian barwnych tej krewetki. Do najpopularniejszych należą odmiany Red Cherry (Czerwona), Yellow (żółta), White (biała) czy Blue (niebieska).
Zarówno w przypadku najpopularniejszej odmiany Red Cherry jak i innych odmian barwnych tej krewetki, możemy wyodrębnić pewne podgrupy, zwane ‚gradacjami’. U krewetki Red są to:
Red Cherry – czerwona, półprzeźroczysta krewetka,
Fire – krewetka nie posiadająca scalonego pigmentu, jej ubarwienie nie jest niejednolicie czerwone, posiada nieprzeźroczyste plamki lub pasy pigmentu.
Sakura – krewetka posiadająca scalony pigment, jest całkowicie nieprzeźroczysta, u samicy nie widać siodełka ponieważ pancerzyk nie prześwituje.
Velvet – krewetka posiadająca pół odbarwienie utrwalone np czerwono niebieska lub czerwono fioletowa.
Rili – krewetka ubarwiona w pasy koloru czerwonego oraz pasy bezbarwne bez pigmentu.


Czytaj więcej... http://akwariumdomowe.pl/krewetki-neocaridina-dla-poczatkujacych/