Autor Wątek: Gupiki - garść informacji dla początkujących i nie tylko.  (Przeczytany 222 razy)

SylwesterB

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
Gupiki - garść informacji dla początkujących i nie tylko.
« dnia: Lipca 01, 2020, 02:51:11 pm »
YT :
Tyrril DomoweAkwarium.pl. Guppy - Poecilia reticulataAquascaping TV.  Atlas of aquarium fish. Guppies. / Guppy Fish.Magia Akwarystyki. GUPIK i jego paradoks - inwazja z akwarium na cały światWiki :

Pawie oczko.
Cytuj
Pawie oczko[2], gupik[3], gupik pawie oczko[4] (Poecilia reticulata) – gatunek niewielkiej, południowoamerykańskiej ryby z rodziny piękniczkowatych (Poeciliidae). Jedna z najbardziej popularnych i najbardziej polimorficznych słodkowodnych ryb akwariowych, opisywana w literaturze pod wieloma nazwami synonimicznymi. Introdukowana do walki z larwami komarów w wielu krajach, na wszystkich kontynentach, poza Antarktydą. Charakteryzuje się wyraźnie zaznaczonym dymorfizmem płciowym przejawiającym się głównie w okazałości płetw i różnorodności ubarwienia samców. W hodowlach akwarystycznych wyselekcjonowano wiele standardów hodowlanych.


Gupik Endlera.
Cytuj
„Gupik Endlera”, żyworódka Endlera (Poecilia wingei, wcześniej Poecilia sp. Endleri) – gatunek ryby z rodziny piękniczkowatych (Poeciliidae). W marcu 2006 roku nadano jednolitą naukową nazwę łacińską: Poecilia wingei Poeser, Kempkes & Isbruker, 2005.


Więcej na Wikipedii i w atlasie ryb RybyAkwariowe.eu.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pawie_oczko

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gupik_Endlera

https://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/gupik-pawie-oczko-poecilia-reticulata/

https://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/gupik-endlera-poecilia-wingei/
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2020, 06:16:52 pm wysłana przez SylwesterB »